Orbánnak is üzent újévre Putyin
Nem sok nyugati vezető mondhatja el magáról manapság, hogy újévi üzenetet kap az orosz elnöktől.
Nem sok nyugati vezető mondhatja el magáról manapság, hogy újévi üzenetet kap az orosz elnöktől.
Az ukrán határ közelében több orosz várost ért rakétatalálat.
Az ukrán vezérkar szerint 351 ezer fölött jár az oroszok háborús embervesztesége.
Tekintve az izraeli-palesztin összecsapásokat, sajnos a téma közben még aktuálisabb lett.
Az ukrajnai háború tanulsága a szintén fenyegető nagy szomszéddal szembenéző Tajvan számára az, hogy a készültség erősítésével el kell venni a kedvét Kínának a támadástól, és támogató tábort kell gyűjteni a nemzetközi közösségben.
Hiába tartottak Bulgáriában 2021 óta öt parlamenti választást, annak ellenére tovább tart a belpolitikai válság, hogy a két legnagyobb párt kényszer-koalíciót kötött.
Immár valamennyi érdekelt elismeri, hogy kudarccal végződött Ukrajna tavaszra tervezett, ám nyáron kezdett offenzívája, ami komoly dilemmát okoz Kijev nyugati támogatóinak.
Mélyen az orosz hátországban, Szibériában hajtott végre robbantásokat az ukrán titkosszolgálat pénteken, amelynek célja az orosz hadsereg vasúti szállítási útvonalainak megbénítása – írja a Reuters.
A Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel évekig baráti kapcsolatot ápoló orosz vezetők inkább a palesztinok mellé állnak, Putyin sem ítélte el a Hamász október 7-ei terrortámadását.
Amerika pénzügyi és katonai ereje alapján képes egyszerre támogatni háborúban álló szövetségeseit. Más kérdés, mi van, ha kiszélesedik a gázai konfliktus, azonban ettől még messze vagyunk – véli Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense.
Ukrán erőket segítettek kibertámadásokban, az FSZB azonban őrizetbe vett két orosz hackert, akik most súlyos vádakkal néznek szembe.
Óriási erőket vetettek be az orosz megszállók Avdiivkánál, és a veszteséglistájuk is tetemes az ukrán hadsereg és a brit hírszerzés szerint.
A jelek szerint a kormány a brüsszeli csatáihoz akarja felhasználni aduként a nemzeti konzultációt.
Folyamatos vétójával bénítja meg a bécsi székhelyű Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetet (EBESZ) Oroszország, nehogy az akadályozza az Ukrajna elleni háborújában.
A fogyatkozó lakosságú, munkaerőhiánnyal küzdő Oroszországban egyre kevesebb embert érdekel az ukrajnai háború, s akik foglalkoznak vele, békét szeretnének, de olyat, amelyért Moszkva nem tesz engedményeket.
Észak-Korea segítené ki a munícióhiánnyal küzdő Oroszországot, ám a régi fegyverek csupán tapaszt jelentenek az orosz hadiiparon tátongó seben. Phenjannak lőszere van bőven, de amikor használta, sok vagy nem ért célba, vagy nem robbant fel.
Az ukránok jelentős orosz erőket észleltek Bahmutnál, ennek ellenére állítják, hogy a várostól délre fokozatosan nyomulnak előre, és kényszerítik visszavonulásra az oroszokat állásaikból.
Nyugati vélemények szerint azért lassú az ukrán ellenoffenzíva, mert Kijev elaprózza a legjobb erőit. Volodimir Zelenszkij ukrán államfő viszont úgy véli, ők még mindig gyorsabban haladnak, mint ahogy az orosz hadigépezet hatékonyságát csökkentő újabb szankciókat meghozza a Nyugat.
“Továbbra is magyar és továbbra is szuverén” külpolitikát ígért az éves nagyköveti értekezleten Szijjártó Péter külügyminiszter. A politikus két témát részletezett, amivel kapcsolatban a "liberális mainstream" nyomásgyakorlására számít: az ukrajnai háborúval kapcsolatos külpolitika, és az, hogy az ország “a nyugati és a keleti beruházások találkozási pontjává” válik, amivel az akkumulátoripari nagyhatalommá válás szándékára utalhatott.
Ukrán zászlóval fogadta Edinburghban, a Fringe fesztiválon a közönség a Kijevi Városi Balettet, amely pár napra akarta csak elhagyni Ukrajnát, de most azt se tudja, mikor mehet haza. "A művészet különösen fontossá válik ezekben a nehéz időkben" – vélik. Azt mondják, Magyarországra is szívesen jönnének fellépni.